IKSU plus Hedlunda, vår fjärde anläggning ligger i Thoren Arena.

Här har vi maxat utrymmet för att hitta en bra balans i såväl utrustning som utbud. Här erbjuds gruppträning, gym och konditionsträning. IKSU plus Hedlunda är obemannat, tillsyn sker. Öppettiderna är generösa, du kan träna från klockan 05:00 till midnatt alla dagar året om!

Vill du besöka oss?

I vår app kan du köpa entrébiljett till IKSU plus Hedlunda. Appen används också för att passera in i anläggningen, boka pass samt checka in. Observera att bokning görs på plats i incheckningen på våra anläggningar, du kan inte boka i förhand via appen.
Se till att Platstjänster och Bluetooth är aktiverat i telefonen. Klicka på Bluetooth symbolen på startsidan i appen för inpassering och incheckning.

Öppet idag

05:00 - 24:00

Kontakt

Telefon: 090 – 17 08 10
E-post: info@iksu.se

Remontstråket 1
903 22 Umeå

Anläggningen är obemannad, tillsyn sker.

Bra att veta

Du som använder mobilinpassering via appen till IKSU plus Hedlunda. Se till att du har både notiser, Platstjänster och Bluetooth i gång. 

Har du köpt ett IKSU-kort och inte vill använda mobilinpassering behöver du komma förbi på IKSU sport eller IKSU spa för att hämta ett IKSU-id.

Fungerar inte den mobila inpasseringen? Testa följande:

  • Se till att Bluetooth är påslaget
  • Kolla att platstjänster är aktiverat
  • Slå av eventuella Bluetoothhörlurar
  • Om du har digitalt betalkort behöver du ”swipa” bort det

För att låsa in dina saker under tiden du tränar hos oss behöver du ta med dig ett hänglås.