Schema

Här hittar du IKSU kampsports träningstider

Om ni planerar att träna extra utöver de schemalagda passen kan ni skriva på facebook-gruppen så att andra kan ansluta.
OBS IKSU-kort krävs för att träna utanför våra bokade tider.
Här kan man se om hallen är bokad av universitet
Här kan man se när hallen är bokad av Total training

Terminsplan för barn/ungdoms-grupper


Förkortningar:
• SJJ - Sport Ju-jutsu
• BJJ - Brasiliansk Jiu-jitsu
• SW - Submission wrestling

 


 

Schema sommar 2019 (vecka 22 – 35) för befintliga medlemmar, vuxna och juniorer

• Måndag 19:00–20:30 - Friträning (ej instruktörslett pass)
• Tisdag 19:00–20:15 - Judo/BJJ/Sport JJ, olika instruktörer
• Tisdag 20:15–21:00 - Friträning (ej instruktörslett pass)
• Torsdag 19:00–20:30 - Friträning (ej instruktörslett pass)
• Lördag 12:00–13:30 - Friträning (ej instruktörslett pass)

Utöver schemat så kommer det finnas friträningsmöjligheter efter Sommarmattans pass. Tider kommer annonseras på Facebook-gruppen.

För barn och ungdomar (7-17 år) se sidorna för Sommarmattan och IKSU kampsport Summercamp för mer info om träningsmöjligheter i sommar.

 


Preliminärt schema hösten 2019 (vecka 36–50)

Nybörjarkurs: Startar vecka 38. Nybörjare är välkomna på friträningspassen från vecka 44 och ansluter till ordinarie pass vecka 48.

Måndag
17:30-18:30 - Mellan- & högstadiet – Grupp 1 (lilla mattan), Michelle Inostroza
17:30-18:30 - Mellan- & högstadiet – Grupp 2 (stora mattan), Johan Ericsson
18:30-19:30 - Judo, Johan Ericsson
19:30-20:00 - Styrka juniorer (lilla mattan)
19:30-20:45 - BJJ/SW/newaza sparring, olika instruktörer
20:00-21:00 - SJJ/Judo nybörjarkurs (lilla mattan), Sofie Björklund

Tisdag
17:15-18:00 - Kampsportslek – Grupp 1 (lilla mattan), Emil Petersson
17:15-18:00 - Kampsportslek – Grupp 2 (stora mattan), Grim Jernudd
18:00-19:30 - BJJ, Matilda Frycklund
19:30-20:45 - SJJ, olika instruktörer
19:45-21:00 - BJJ nybörjarkurs (lilla mattan)

Onsdag
16:45-17:30 - Special needs-kampsport,7-14 år (lilla mattan), Emil Petersson
17:30-18:30 - Mellan- & högstadiet – Grupp 1 (lilla mattan), Emil Petersson
17:30-18:30 - Mellan- & högstadiet – Grupp 2 (stora mattan), Klaus Ncuti
18:30-19:45 - Judo, Sofie Björklund
19:45-21:00 - SJJ/Judo nybörjarkurs, Klaus Ncuti

Torsdag
17:30-18:30 - Lågstadiet – Grupp 1 (lilla mattan), Emil Petersson
17:30-18:30 - Lågstadiet – Grupp 2 (stora mattan), Alva Östman
18:30-19:45 - SJJ, Karl Dahlgren
18:30-19:45 - BJJ (lilla mattan), Anton Åberg
19:45-21:00 - BJJ, nybörjarkurs

Fredag
17:30-18:30 - Friträning, ej instruktörslett pass

Lördag
10:00-11:30 - Friträning, ej instruktörslett pass
11:00-12:00 - SW-sparring på Renyi
13:00-14:30 - Friträning, ej instruktörslett pass

Söndag
12:00-13:30 - Friträning, ej instruktörslett pass


Öppna sparringpass
• Måndag: BJJ / newaza

  


Preliminärt schema vinter 2019/2020 (vecka 51 – 1)

• Måndag 19:00–20:30 - Friträning, Ej instruktörslett pass
• Tisdag 19:00–20:30 - Friträning, Ej instruktörslett pass
• Torsdag 19:00–20:30 - Friträning, Ej instruktörslett pass
• Lördag 12:00–13:30 - Friträning, Ej instruktörslett pass

 

 



Kontakta oss

Verksamhetsansvarig:
Karl Dahlgren
0735-705715
info@iksukampsport.se

Ansvarig barn- och ungdomsträning:
Matilda Frycklund
070-281 59 02‬
info@iksukampsport.se